Kaş kaldırma alın germe

Kaş Kaldırma ve Alın Germe

Kaş kaldırma özellikle kaşın dış kenarında olan düşüklüğün düzeltilmesi ameliyatıdır. Kişinin kaşının düşük olması hem yorgun bir ifade verir hem de görüş alanını daraltır. Bu ameliyat ile daha genç ve dinamik bir ifade kazandırılabilir.

Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

İple Kaş asma

Üst göz kapağı estetiği ile beraber yapılması

Endoskopik kaş kaldırma

Açık teknik

Ameliyat Planlama

Kişinin kaş pozisyonu ve düşüklüğünün derecesi varsa alın kırışıklıkları detaylı bir muayene ile değerlendirilir . Ameliyat öncesi kaşında var olan asimetriler bildirilir. Hastaya ameliyat sonrasında olası kaş pozisyonu el ile kaldırılarak demo edilir. Ameliyat öncesi çizimler ve fotoğraflama yapılır.

Ameliyat

Genel anestezi altında ortalama 1-1,5 saat süren, endoskopik(kamera yardımı ile ) prosedürlerde saçlı deri içinden yapılan , üst göz kapağında yapılan kaş kaldırmalardan yapılanlarda ise üst göz kapağı katlantısından yapılan bir prosedürdür. Ameliyat sonunda sargı ve pansuman yapılır. Bir gece hastanede kalış süresi olan bir cerrahi müdahaledir.

Ameliyat Sonrası

Hasta ameliyattan 6 saat sonra yemek yiyebilir. Yüzde hafih-f şişlik ve morluk olabilir. 4-5 gün içinde azalarak kaybolacaktır. 2-3 gün sonunda sargı ve bandajlar çıkarılır ve hasta banyo yapabilir.

Riskleri Nelerdir?

Çok nadiren yan etkiler gelişebilmektedir. Bunlar alın bölgesinde uyuşukluk ve hissizlik, ya da kaş kaldırmada zorluk olabilir.

Tüm alanların doldurulması zorunludur.