bisektomi

Bişektomi (Yanak İnceltme)

Yüz estetiğinde son zamanlarda sıklıkla yapılan ameliyatlar arasına Bişektomi( yanak inceltme) ameliyatı da girmiştir. Aslında çocukluk çağında tabaklarım dolgun olması daha sevimli bir hava yaratırken, yaşın ilerlemesi ile bu görünüm çekiciliği azalmaktadır. Yüzün bütünsel güzelliğinde bayanlarda hafif bombeli bir alın, düz veya hafif kavisli ama kalkık burun, belirgin elmacık kemikleri, yanak bölgesinde hafif çöküklük ve belirgin bir çene hattı ile çene ucu önem taşımaktadır. Yüzümüzde kilodan bağımsız olarak, genetik kaynaklı yanak bölgesinde dolgunluk olabilir. Yanaktaki dolgunluk cilt kalınlığı ve “Bichat” yağ yastıkçığı veya “Buccal fat pad” adı verilen yanak yağının dokusundan kaynaklı olmaktadır. Zayıf insanlarda dahi kilo ile bağlantılı olmaması sebebiyle yanak yağ yastıkçığı fazla olabilir ve bu da kişileri halk arasında yanaklı diye tabir edilen daha yuvarlak bir yüz görüntüsüne beden olacaktır. Yanakları inceltmek, yüzü daha küçük ve keskin göstermek; Bişektomi denilen yanak yağ yastıkçığının bir kısmını çıkarmak ile mümkündür.
Ameliyat Lokal veya genel anestezi ile ağız içinden yaklaşık 1 cm lik bir kesi yapılarak bichat yağ yastıkçıkları çıkartılır. Operasyon süresi ortalama 30-45 dk arasındadır. İşlem ağız içinden yapıldığı için ciltte herhangi bir iz kalmaz. Hastalar aynı gün içinde taburcu olur Ve birkaç gün içinde işe dönebilir. Ameliyat sonrası 3-4 gün yumuşak gıdalar ile beslenmek, ağız hijyenine dikkat etmek gereklidir.

Ameliyat sonrası

Bişektomi ameliyatı sonrası görünüm ameliyat sonrası bir miktar fark edilebilse de tam olarak belirgin hale gelmesi 6 ayı bulmaktadır.

Bişektomi fiyatları

Ameliyatın fiyatı eş zamanlı yapılacak işlemler( yüze yağ enjeksiyonu, burun estetiği, çene implantı vb) ile değişmektedir.

    Tüm alanların doldurulması zorunludur.

    Call Now Button